Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kamboçya vize run maceram
Evettttt... Kamboçya Visa Run maceram …. 
Ilk olarak belirtmek isterim ki Kamboçya Türk vatandaşlarından vize talep etmektedir. Vizenizi sınır kapısından 1300 baht a temin edebilirsiniz. 
İlk olarak Kamboçya sınır kapısı olan Poi Pet e ulaşmak için Bangkok da bulunan Ekkamai otobüs terminalinden her 1 saatte bir hareket eden minibüslere bindim (fiyatı 230 baht, önceden bilet Almanıza gerek yok. Gideceğiniz gün biletinizi temin edebilirsiniz) neyse minibüs sabah 8 civarında terminalden Poi Pet sınır Kapısına hareket ettik. 5 saatlik bi Yolculuğun ardından sınıra ulaştım. Minibüsten iner inmez onlarca kişi etrafımda topladı ister istemez bi anda insan çekiyor acaba ne oluyor diye. Neyse niyetleri benim vizeyi yapmak aradan da komisyonlarını almakmış neyse bunlara itibar etmeden ben direk Sınır kapısına gittim. İlk olarak Tayland tarafından çıkış yaptım. Hemen yolun sağ tarafına geçerek Kamboçya vize ofisine uğradım. 1300 baht karşılığında vizemi aldım. 30 dolar vermek istedim ama kabul etmediler. Herhalde baht alırlarsa kurdan daha fazla kazanıyorlar ? neyse parayı verdik aldık Kamboçya vizesini. Biraz yürüdükten sonra Kamboçya sınır kapısına geldim zaten her taraf  benim gibi turistler ve sırt çantalı gezginler, girdik sıraya doldurduk formu. Kamboçya tarafına geçiş yaptım.  
Kamboçya'da kalmayacağım ve sadece Tayland vizemi 30 gün daha uzatmak için gittim den fazla zaman kaybetmeden sınır da biraz dolaştım. Zaten görürsünüz irili ufaklı Dutyfree dükkanları var. Yarısı sahte yarısı gerçek sigara, alkol, parfüm ve diğer Dutyfree ürünlerini satıyorlar. Sigara ve alkol fiyatları gayet ucuzdur artık ne kadar Orijinal orası tartışılır. Neyse elim boş dönmesin diye 1 şile Chivays ımı aldım geri dönüş Yoluna koyuldum . Neyse Kamboçya tarafından çıkış yaptım. Biraz daha yürüdüm yolun karşısına geçtim tayland tarafına giriş yaptım . Biraz sıra vardı. Tayland tarafına giriş yaptıktan sonra yine etrafımda onlarca insan ? gel seni Bangkok a götürelim yok oraya götürelim yok buraya götürelim baya bi kafa ütülediler.. Neyse aralarından biriyle anlaştık 200 baht verdim . Akşamına Bangkok a geldim . .. benden bu kadar .  
soru varsa cevaplarım .  
Reply

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi